PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4275}
6,2 641
ocen
6,2 10 1 641
Bob Roberts
powrót do forum filmu Bob Roberts

Na wesoło?!?!

ocenił(a) film na 8

Bardzo przykry film, mocno uderzający we wszelkie ruchy masowe i współczesny kult jednostki. Pokazujący jak niebezpieczne może być uwielbienie do idei i ich przedstawicieli. Film sugestywnie potępiający polityczne intrygi, radykalizm poglądowy i skrajną prawicę. Nie wiem kto nazwał to komedią, ale mnie wcale nie było do śmiechu. Pięści same mi się zaciskały, a nóż w kieszeni otwierał, kiedy widziałem tą bezkresną głupotę i ślepy fanatyzm gminu, hipokryzję, zakłamanie i faszystowską mordę senatora Robertsa.

Scena gdy grał na gitarze, będąc rzekomo sparaliżowanym i...przytupując stopą do rytmu. Taki szczególik, a miałem ochotę strzelić w telewizor. Genialne political fiction, polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 5
Canudo

Tim Robbins: „Bez względu na to, czy patrzysz z prawicy, czy lewicy, jeśli oglądasz telewizję, skumulujesz w sobie nienawiść. Nienawiść abstrakcyjną. A do tego właśnie dążą ośrodki władzy, wielu chce, byśmy byli podzieleni.”

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones